Hakkımızda

​Gelişen teknoloji kuşkusuz her işin yapılma şeklinin yeniden gözden geçirildiği, hatta eski yöntemlerin unutulup yeni yöntemlerin sıfırdan öğrenildiği bir süreci hayatımıza sokmuş durumda. Veri madenciliği de bu şekilde gelişen bir alan.

Dijitalleşmenin etkisiyle artan yoğun verinin, veri madenciliği ile filtrelenmesi, çıkarımda bulunmaya ve devamında karar almaya olanak sağlamaktadır. Günümüzde veri madenciliğinin hızla gelişimi ve şirketlerin başarısında sıradışı fark yaratmasıyla birlikte, danışmanlık hizmetleri de yeni bir boyuta taşınmış ve danışmanlığın temelini oluşturan veri analizi için çeşitli matematik modeller ile hesaplamalar yapılmaya başlanmıştır. 

POLİMETRE olarak, gerek müşteri davranışının hızlı değişkenlik gösterdiği sektörlerin şirketlerine ticari boyutta, gerekse ilgili kuruluşlara siyasi boyutta veri madenciliği ve analiz hizmeti sunuyoruz. Bu yöntemle müşteri ya da seçmen davranışını çeşitli matematik modellerle detaylı bir şekilde analiz ediyor, böylelikle şirketlerin tutundurma ve yeni müşteri kazanımına yönelik etkin stratejiler oluşturmasına destek oluyoruz. Siyaset alanında yaptığımız detaylı çalışmalarımıza ulaşabilirsiniz. 

Mehmet Günal ÖLÇER

1973 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Mehmet Günal Ölçer, inşaat sektöründe uzun yıllar yurtiçi ve yurtdışında sektörün önde gelen şirketlerinde çalıştıktan sonra Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve halen doktora çalışmasını sürdürmektedir.